Sinema

Delibal Filminin Konusu Nedir?

Delibal Ne Demek?

Filme ismini veren delibal bazı yaban arılarının yaptıkları zehirli bala verilen isimdir.

Delibal Filmi Hakkında Genel Bilgiler

2015 Aralık ayında vizyona giren filmin oyuncu kadrosunda çok ünlü isimler yer aldı. Başrol oyuncular Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu iken diğer önemli oyuncular Hüseyin Avni Danyal, Nazan Kesal, Barış Aytaç, Mustafa Avkıran, Toprak Sağlam, Laçin Ceyhan ve Bahtiyar Engin’dir.

Toplam süresi 117 dakika olan film başta Türkiye Azerbaycan ve Almanya olmak üzere pek çok ülkede yayımlanmıştır.

Ayrıca toplamda 1 milyon 465 bin 92 seyirci tarafından izlenen film, yaklaşık 17 milyon Türk lirası hasılat yapmıştır.

Senaristliğini Yıldırım Türker’in yapmış olduğu filmin görüntü yönetmenliğini ünlü yönetmenlerden Serkan Güler, film müziğini ise Ozan Bayraşa ve Türk müziğinin minik serçesi Sezen Aksu yapmıştır.

Delibal Filminin Konusu

Delibal yiyerek kendini daha iyi hisseden ve bu şekilde mutlu olmayı başaran bir gencin hüzünlü biten hikayesini anlatan aşk ve dramın ağır bastığı bir filmdir.

Barış genç bir mimarlık öğrencisidir, bunun yanı sıra müzik ile de ilgilenerek hayatını sürdürmektedir. Hayatı böyle güllük gülistanlık gibi gözükse de bipolar gibi kötü bir hastalığın da pençesindedir.

Her şeye rağmen hayatın keyfini sonuna dek çıkarmaya devam eden Barış, Füsun’u görmüş ve gerçek aşkını bulmuştur.

İlk başlarda ismini bile bilmediği bu kıza büyük çabalarının sonucu ulaşır. Ulaşmıştır ulaşmasına ama Füsun bölümünü derece ile bitirmek isteyen, ardındansa Amerika’da master yapmak isteyen bir kızdır.

Yakışıklı, akıllı ve neşeli olan Barış sonunda Füsun’u da kendine aşık eder ve büyük aşkları başlar.

Bir süre daha beraberliklerini sürdüren Barış ve Füsun’un aşkı aynı masallardaki gibidir. Bu büyük aşk sonucu evlenirler.

İlginizi Çekebilir  Arrival Filminin Konusu Nedir?

Evlendikten sonra da aşkları azalmaz ve üstüne üstlük artarak devam eder. Birbirlerine bağlılıkları ise ilk günkü gibidir ta ki Barış’ın hastalığı artana kadar…

Bipolar hastası olan Barış bir anda bambaşka bir hale bürünür hastalık iyice etrafını sarmıştır. En sonunda ise olanlara dayanamaz ve intihar eder.

Filmin birçok kişi tarafından en sevilen sahnesi ise Barış’ın bir video ile Füsun’a veda edişidir. Füsun’a onu her şeyden çok sevdiğini ama artık dayanamadığını, delibalın fazlasının zarar olduğunu gözyaşları içinde haykırarak veda eder.

Filme Seyirci Tarafından Gelen Tepkiler

İzleyicisi özellikle gençlerden oluşan filme gelen tepkiler oldukça olumludur. Gençler çok duygulandıklarını ve oyuncuların performanslarına hayran kaldıklarını dile getirdiler.

Filme Gelen Eleştiriler

Çoğunluk güzel yorumlamış olsa da bazı kesim filmde konuların çok hızlı geçtiği ve bunun filmin kalitesini düşürdüğünü savunmuştur. Bazılarına göre ise delibal filminin filmi konusu sürükleyici olmadığı yönündedir.

Ek Bilgiler

Filmin dizi müzikleri Sezen Aksu ve Ozan Bayraşa’ ya ait olsa da filmdeki “Mutlu Sonsuz” şarkısını başrol oyuncularından biri olan Çağatay Ulusoy söylemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı