Sağlık

Medikal Maskelerin Tüm Bileşenlerinin İncelenmesi

Medikal maske üretiminde kullanılan birçok bileşen sonucu maske kullanıma hazır hale gelir. Bu bileşenler; maske kumaşı, maske teli, burun klipsi, maske ipi gibi bileşenlerdir. Her birinin ayrı görevleri bulunmaktadır. Kullanılan medikal maskeler 3 katlı olup tam koruma sağlar.

Medikal Maske Ürünlerimiz

Medikal maske ipi kullanımında ürettiğimiz ürünler, cerrahi, günlük ve hastane içi kullanımına uygundur. Cerrahi maskelerin daha özellikli olmasının sebebi; ameliyat esnasında birçok zararlı maddeye maruz kalınma olasılığıdır.

Ürünlerimiz;

  • 3 katlı cerrahi maske
  • Maske Lastiği
  • Bez maske ipi
  • Covid–19 tarama test kiti

Ürünlerimizin kullanım alanları ve amaçları farklı olup, maskelerimizin kullanımı sonrası virüs, bulaşıcı hastalık ya da kan gibi dış etkenlerin solunum noktalarına girişi engellenir.

3 Katlı Cerrahi Maske

3 katlı cerrahi maskelerimiz dokusuz kumaştan üretilmiştir. Beyaz ve siyah renk seçeneklerine sahiptir. Koku yapmayan bir kumaş olup uzun süreli kullanıma uygundur. Fiberglass ya da lateks madde içermez. Maske lastiği yuvarlak medikal maske ipi olup, ultrasonic punto kullanılmıştır. Bakterinin yüksek seviyede olduğu ortamlarda dahi tam koruma sağlar. 50’li kutularda kullanılan maskelerimiz 10’lu ambalajda sunuluyor. Yüksek standartlarda üretilmişi olup; burun teli ayarlanabilir özellikli, elastik yapıda kulak lastiği ile konforlu kullanım sunuyor.

Maske Lastiği

Maske lastiğimiz polyester ve likralı olarak üretilmiştir. 2,5–3 mm ölçülerde, beyaz ya da siyah renktedir. Esnekliği yaklaşık %270 olup, oldukça dayanıklı yapıdadır. Kullanım alanları; ev tekstili, ayakkabı, konfeksiyon ve çanta üretim alanlarıdır. 2 kg yumuşak sarım ile paketlenir. Bobinlerimiz itina ile ambalajlanmış ve 25–30 kg şeklinde kolilere yerleştirilmiştir. 1 kg medikal maske ipi yaklaşık olarak 1200 mt ipe denk gelir. Renk alternatiflerimiz mevcuttur.

Bez Maske

Bez maske ürünlerimiz; yıkanabilir, beyaz ve siyah renklerde bez maske ipi ile üretilmiştir. İçeriğinde pamuk, polyester ve likra mevcuttur. Anti bakteriyel özellikte olup, nefes alabilmeyi kolaylaştırır. 2 katlı olan ürünümüz, cepli olarak tasarlanmıştır. Lateks içermez, çevre dostudur. Ambalajlama olarak; 3,5 ya da 10 adetli olarak paketlenir. Esnek kulak bandı yumuşaktır ve rahatsız etmez. Burundan başlayarak çeneye kadar tam kapatır ve korur.

İlginizi Çekebilir  HIV Testi Nedir, Nasıl Yapılır?

Maskelerde Yer Alan Maske Teli Özellikleri

Cerrahi maskelerimizde kullandığımız maske ipi, burun klipsi ve maske telinin oldukça fazla işlevi bulunur. Maske taktıktan sonra, yüzün tam anlamıyla korunması ve aradaki boşlukların kapanması adına öncelikli olarak maske ipine ihtiyaç vardır. Maske iplerimiz yumuşak dokuda olduğundan, uzun süreli kullanımda yüzünüze zarar vermez, iz bırakmaz. Burun klipsi ve maske teli ise yüzünüzün şeklini alarak ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Ayarlanabilir olması nedeniyle burunu tam olarak kavrar. Maske bileşenleri arasında en önemli diğer bir kullanım ise yumuşak kullanıma sahip kulak bandı olmasıdır. Bez maskelerimiz bu özelliğe sahiptir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı