Cinsellik

Ön Sevişmeyi Hareketlendirecek 6 Öneri

Ön Sevişmeyi Hareketlendirecek 6 Öneri

Ön sevişme, toplum tarafından, genellikle hak ettiği övgüyü alamaz. Ona adanması gereken zaman bir kenara, bunu yapan çift bile sayılıdır. Nefes kesecek bir seks için mutlaka ön sevişme yapmanız gerekir. Öyle ki, Cinsel Araştırmalar Dergisi’nde (Journal of Sexual Research) yayınlanan bir dizi çalışmaya göre, çiftlerin ideal ön sevişme süreleri 20 dakika olmalıdır. Fakat, ilginç olan şudur ki, çalışmaya katılan çoğu kişi, ön sevişmeye ayırdıkları sürenin 10 dakikanın bile altında olduğunu söylüyor. Oysa ki, cinsel hayatın hep dikkat edilen bu önemli parçası, yatak odanıza bambaşka bir soluk getirebilir.

Ancak, bu potansiyeli keşfetmekle iş bitmiyor;ön sevişmenin hakkını vermek ve bu süreçteki ateşi artıracak birkaç ipucuna sahip olmak gerek. Ön sevişme rauntlarınıza ilham olması amacıyla, yağlarla yapılacak masajlardan, en kışkırtıcı olacak konuşmalara kadar her şeyi sizin için derledik. İşte karşınızda; Ön Sevişmeyi Hareketlendirecek 6 Öneri .

Gün Boyu Seks

Ön sevişme yatak odasından başlayıp yatak odasında bitecek diye bir şey yok. Belirli zaman dilimi tutmak için de herhangi bir sebep yok. Ön sevişmeye uyanmamız itibariyle başlayıp, gün boyunca sürdürebiliriz. Sabah saatlerinde, evin bazı noktalarına “Bu gece seninle çırılçıplak sevişmek için çok heyecanlıyım.” gibi notlar bırakabilirsiniz. Birbirinize seksi fotoğraflar göndermekle tahrik olacaksınız, buna hiç çekinmeyin. İşten çıkıp eve döndüğünüzde, birbirinize susamış hissedeceksinizdir.

Yavaş Olun!

Unutmamanız gereken nokta, ön sevişmenin, varış noktası seks olan bir maraton olmaması. Acele etmenize kesinlikle gerek yok. Yavaş ve küçük adımlarla ilerleyin, birbirinizi tek tek, adım adım soyun. Yavaş yavaş soyunurken ortaya çıkan vücut parçalarınızla ilgilenmeyi de kesinlikle ihmal etmeyin. Kısacası, her detayın tadını çıkarın.

Seksi Giyinmek En Önemli Nokta!

Görsellik, tahrik etme konusunda en önemli unsurlardan birisi. Partnerinize çekici görünmek için özen gösterin. Örnek olarak seksi, dantelli iç çamaşırları, kaslarınızı belli eden dar tişört, dekolte… Dilerseniz tahrik edici bir tavır da bunların arasına eklenebilir… İçinde seksi hissettiğiniz her ne ise onu giyin. Partnerinize, üzerindekileri çıkarması için “gözünüzle seslenin”.

İlginizi Çekebilir  Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Nedir, Nedenleri Nelerdir?

Olmazsa Olmaz –  Masaj

Asıl aksiyona geçmeden önce olaya ısınmak için rahatlatıcı aktivite masajdır. Kasıklardan ayak bileklerine, oradan parmak uçlarına kadar uzanacak bu macera ile ön sevişmeniz nirvana yapacaktır. Omuzlar, boyun, sırt, kalça ve ayaklara yapacağınız masajlar libidounuzu yükseltecektir. Masaj yaparken kayganlaştırıcı kullanmanızı öneririz.

Soru Sormaktan Çekinmeyiniz!

Hangi yöne gitmeniz gerektiğinden emin olamadığınız anlarda, partnerinize soru sormaktan kesinlikle çekinmeyin. Pek çok erkek ve kadın tatmin olup/olmadıklarının sorulmasından hoşlanır. Artı olarak, sorduğunuz sorularla karşınızdakine “Senin başını döndürmek istiyorum!” gibi bir mesaj verirsiniz. Yarattığınız bu algı ile karşı tarafın duygularını gıdıklayabilir, çok daha kışkırtıcı bir seksin kapılarını aralayabilirsiniz.

Önemli Olan Nicelik Değil Niteliktir

Ön sevişmenizin kalitesini arttırmaya gayret edin. Çok fazla gereksiz şey yapmak yerine, az ama öz hamleler yapın. Gerçekten anın içinde olmalı ve partnerinizin bunu iliklerine kadar hissetmesine olanak tanımalısınız. Eğer karşı tarafta “Sana bunları nihai sonuca varmak uğruna yapıyorum” mesajı verirseniz, her şey sarpa saracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı