Sinema

Sherlock Holmes Filmi Nerede Çekildi?

Sherlock Holmes Sir Arthur Conan Doyle tarafından oluşturulmuş ve ilk olarak kitaplarda kaleme alınmış Britanyalı hayali bir dedektiftir. Daha sonra kitaptan yola çıkarak filmleri çekilmiştir. Sherlock Holmes Filmi Nerede Çekildi?

Sherlock Holmes Filmi iki seri olarak 2009 ve 2011 yıllarında seyircisi ile buluşmuş ve yönetmen koltuğunda Guy Rutchie oturmuştur. Filmin başrollerini arasında Robert Downey JR. ve Jude Law yer almaktadır.

Sherlock Holmes Filmi Konusu ise Holmes ve ortağı olan Doktor Watson’ ın tehlikeli maceralara atılması ve çözülmesi gereken gizemli olayları anlatmaktadır. Suç ve gerilimin bir arada olduğu  seyircisini soluksuz izleyebileceği tarzda bir serüvenin içine alacak nitelikte bir film serisidir.

Peki, İki Seri olan Filmde Neler Anlatılıyor?

2009 yılında vizyona giren ilk film Londra’ da geçmekte,  dövüş teknikleri ve efsanevi zekasını bir silah gibi kullanarak ülkesini zarara uğratacak yeni bir düşman ile savaşmakta ve sonucunda ülkenin  komploya uğramasını önlemek için gizemli olayları çözmeye çalışmaktadır. Holmes’ün üstesinden gelen ilk ve tek kadın olan holmes ile ilişkileri gel git şeklinde olan Irene Adler ise Holmes’e karşı gelsene filmin sonuna doğru elinden yardımı yapmaktadır. Irene Adler ise Holmes daha sonra ki seride büyük düşmanı olan Profesör Moriarty’e çalışmaktadır. Holmes film boyunca büyü yaparak insanları korkutan ve kendine inandırıp, daha sonrada ülkedeki ileri gelen üst düzey yöneticileri  öldürerek düzeni değiştirmek isteyen Blackwood’u yakalamak istemektedir.

2011 yılında vizyona giren filmde ise Londra dışına çıkılarak Fransa, Almanya ve İsviçre’ye yol alarak yeni gizemli ve heyecanlı bir maceraya atılıyorlar. Film boyunca Holmes ve Dr. Watson hain planlar için olan Profesör Moriarty’i yakalamak ve kurduğu zekice planları bozarak oyunu çözmeye çalışmaktadır. Hep bir adım önde olan Moriarty aynı zamanda Holmes’ten daha zeki olduğunu içten içe kanıtlamaya ve Holmes’ü alt etmeye çalışmaktadır. Holmes’ün gizliden gizliye aşık olduğu Irene Adler ise Moriarty tarafından öldürülmektedir. Bu duruma kızan Holmes Watson ile birlikte tüm planlarını yaparak Moriarty’i alaşağı etmek için maceraya  koyulur.

İlginizi Çekebilir  Yüzüklerin Efendisi Legolas Kimdir?

Bu kadar Kapsamlı, Gizemli ve Çok Ortamın Yer Aldığı Film Serileri Nerelerde Çekildi?

2009 yılında çıkan ilk film Londra sokaklarında çekilse de çoğu aksiyon, patlama, atlama ve yüksek mekanlarda izlediğimiz başrol oyuncuları için yeşil perde montaj ortamı dediğimiz stüdyo mekanlarında çekimleri tamamlanmıştır.

2011 yılında çekilen film ise daha çok mekanı ve ismi geçen ülkelerin havasını kazandırmak için ormanlık alanlarda, askeri araçların yer aldığı mekanlarda yapılmıştır. Yine yüksekten düşme, atlama, tren sahnesi gibi aksiyonu bol sahneler yeşil perde montaj ortamında çekilmiştir.

Warner Bros’un yapımcılığını üstlendiği film daha çok Warner Bros’un Londra stüdyolarında çekilmiştir. Aksiyon, Silah Sahneleri, düşme, atlama vb. sahneler yeşil perde montaj ortamında yapılarak seyirciye sunulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı