Sinema

Shrek Filminin Konusu Nedir?

Shrek Filminin Konusu Nedir?

SHREK filmi ilk olarak 2001 yılında animasyon film kategorisinde vizyona çıkmıştır. Dream Works film dağıtım firmasının öncülüğünü yaparak ortaya konulan film Andrew Adamson ve Vicky Jenson un yönetmenliğini yapmalarıyla 1 saat 35 dakikalık ilk bölümleriyle IMDb den 7,8 puan almayı başarmışlardır. Shrek karakterini Türkçe olarak Okan Bayülgen ve Shrek’in en yakın arkadaşı olan eşek karakterini usta oyuncu Mehmet Ali Erbil’in seslendirmeleriyle özellikle çocuk izleyiciler olmak üzere her yaştan ve her kesimden insandan beğeni kazan Shrek ilerleyen yıllarda devam filmleri ile izleyicinin karşısına çıkmaya devam etmiştir.

Shrek filminin konusu ise çok eski zamanlarda geçmektedir. Shrek adında ki dev yeşil renkte, yaklaşık olarak bir insanın 2 veya 3 katı, cüssesine oranla çok küçük ve ince kulaklara sahip, büyük dişler, aşırı derecede hijyensiz ve asosyal olan ana karakterimiz ormanda kendi bataklığındaki bir ağaçtan kulübesinde yaşamaktadır. Halk tarafından hiç sevilmeyen ve sürekli öldürülmek isteyen Shrek bir gün kralın askerleri ile girdiği kavgadan eşeği kurtarır. Eşek buna minnettar olur ve kendisi de yalnız olduğu için onun yanında zorla kalır.

Filmde bolca masal kahramanı bulunmaktadır. Shrek bir görev alır ve ejderhanın koruduğu bir kulede kapalı prensesi kurtarır. Ama prenseste büyü vardır ve her gece Shrek gibi dev olmaktadır. Shrek prensesi ailesinin yanına götürürken başlarına gelmeyen kalmaz ve uzun soluklu olan hikayeleri Shrek, Fiona, eşek ve sonradan katılan kedi karakteri ile başlamış olur.

Shrek Serisi Kaç Bölüm?

Shrek filmi konusu her seferinde birbiri ile bağlantılı olan 4 seriden ve birde bu filmler arasında çıkarılmış olan kısa film niteliğindeki bir bölümde olmak üzere toplam 5 bölümdür. İlk olarak 2001 yılında vizyona giren Shrek 1 devamında 2004 yılında Shrek 2, 2007 yılında Shrek 3 ve son olarak 2010 yılında Shrek 4 ile her üç yılda bir olmak üzere beyaz perde de yerini almıştır.

İlginizi Çekebilir  Leonardo Dicaprio Hangi Filmle Oscar Aldı?

Shrek 2 Konusu Nedir?

Filmin konusu ilk bölümün devamı olarak, ilk bölümde kendi aralarında bir nikahla evlenen Shrek ve Fiona’nın çok çok uzaklardaki krallıktaki Fiona’nın ailesinin yanına evlilik için bir nebze izin almaya gitmesini ama ikisinin de dev olmasından dolayı Fiona’nın ailesiyle bazı sorunlar yaşamalarını anlatmaktadır. Eski prensese büyü yapan büyücü ve oğluyla olan savaş ve eşekten sonra minik çeteye kedinin katılması gibi yeni olaylar ile film serisinin devamı olarak sunulmuştur.

Shrek 3 Konusu Nedir?

Kralın ölmesinden sonra sıradaki varis olarak öne çıkan Shrek bu işten hiç hoşnut olmaz ve kraliyet soyundan gelen son veliaht olan Arthur’u bulmak için eşek ve kediyi de yanına alır ve yola koyulur. Ama bu sırada işler çok fazla karışır ve eski bölümlerdeki büyücünün oğlu ve masallardaki tüm kötü karakterler kraliyete saldırılar.

Shrek 4 Konusu Nedir?

Shrek 4: Sonsuza Dek Mutlu filmi konusu ise Shrek tüm resmi kraliyet hayatından sıkılır ve eski hayatını özlemeye başlar. Tekrardan dev gibi yaşamak istediğini söyler ve Rumpelstiltskin adındaki bir hilebaz ile bilmeden sihirli bir anlaşma yapar. Yaptığı anlaşma ile her şey değişir, Shrek buna çok pişman olur ama artık yapmıştır. Tüm olanları düzeltmek için elinden geleni ardına koymaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı