İnternet Dünyası

Telegram Nedir? Telegram Nasıl Kullanılır? Telegram İndirme ve Telegram Hesap Silme

Telegram Nedir? Günümüzde hem whatsapp gibi mesajlaşma hem Telegram Kanalları ile ilgili alanınızda bilgilere ulaşmanızı sağlayan uygulama arasında yer alan ve popülerliğini her geçen gün arttıran uygulamalardan olması birçok özelliğiyle dikkat çekmektedir. Ülkemizde özellikle Whatsapp uygulamasından sonra Telegram sıkça konuşulmaya başlandı. Bu uygulama daha şimdiden milyonlarca kullanıcıya sahip bir mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama her geçen gün büyüyerek kullanıcılarına eşsiz bir kullanım fırsatı sunmaktadır. Ülkemizde birçok teknoloji meraklısı kişiler bu uygulamayı kendi telefonuna indirerek kullanmaya başlamıştır. Telegram, Rus programcı Pavel Durov tarafından geliştirilen bir uygulamadır. Çoklu platform desteği sunan bir uygulamadır. Uygulama içerisinde görüntülü veya anlık sesli konuşma yapmak mümkündür. Ayrıca uygulamaya masaüstü ve mobil üzerinden erişim sağlamak mümkündür. Sesli ve görüntülü mesajlaşma uygulaması olan bu uygulamanın günümüzde 100 milyondan daha fazla bir kullanıcıya sahip olduğu bilinmektedir. Telegram uygulamasının bu kadar tutulmasının nedenleri arasında özellikleri gelmektedir.

Telegram Özellikleri

Telegram uygulaması içerisinde kullanıcılara gizli sohbet özelliği sunulmaktadır. Bu özellikle birlikte hiçbir kullanıcı sizin mesajlaşmalarını göremez. Buna Telegram uygulaması da dahildir. Ayrıca uygulamaya kayıt olmak için telefon numaranızın olması gerekmektedir. Telefon numarası vermeyen kullanıcılar bir kullanıcı adıyla görüşmelerini gerçekleştirebilir. Uygulama içerisinde bulut tabanlı bir mesajlaşma özelliği vardır. Bunun anlamı her platform saniyeler içerisinde karşınıza gelmektedir. Uygulamanın en önemli özellikleri arasında görüntülü ve sesli mesaj seçeneğinin olmasıdır. Kullanıcılar birbirleriyle bu özelliği kullanarak görüşmelerini yapabilir. Telegram uygulamasında kullanıcılar dilerse kendi kendini yok eden mesaj özelliğini kullanabilir. Belirli bir zaman ayarlayarak mesajın ne zaman kaybolabileceğini belirlemek mümkündür.

Telegram uygulama içerisinde kullanıcılar eğer son görülmesini göstermek istemiyorsa bu özelliği ayarlar bölümü üzerinden kolaylıkla kapatabilir. Telegram Desktop uygulaması seçeneğini kullanarak uygulama dahil olabilirsiniz. Telegram uygulaması kar amacı gütmeyen bir uygulamadır. Dolayısıyla sizden herhangi bir ücret talep etmez. Mağazalar üzerinden ücretsiz bir şekilde indirme işlemini yapabilirsiniz. Android ve iOS cihazlarına kolaylıkla indirebilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptığınız istediğiniz bir anda grup sohbeti başlatabilirsiniz. Günlük hayatı kolaylaştıran bir uygulamadır. Güzel bir teması ve kullanışlı bir uygulama olduğu için günümüzde çok sayıda kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Bedava Sınırsız İnternete Bağlanma Yolları

Telegram İndir

Telegramı indir için google play üzerinden telegram yazmanız yeterli, ios için ise aynısı geçerli. Telegramı ayrıca masaüstü kullanmak için web.telegram.org sitesinden direkt indirmeden kullanabilirsiniz. Ayrıca birden fazla hesabı aynı anda kullanmak adına rambox programını öneririm. Rambox pragramı ile aynı anda yüzlerce telegram ve diğer farklı app’lerin oturumunu açık tutabilirsiniz.

Telegram Hesap Silme

Telegram Hesap Silme için https://my.telegram.org/ anasayfasına girip, numaranızı girdikten sonra kodu giriniz. Ve delete account kısmını işaretleyerek, silme gerekçelerinizi yazınız. Onaylandıktan sonra hesabınız anında silinmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı