Cinsellik

Yatakta Sevişirken Müziğin Etkisi

Yatakta Sevişirken Müziğin Etkisi

Baştan çıkarıcı unsurlar söz konusu olduğunda herkesin tetiğini ateşleyecek dürtü farklılık gösterebilir. Nabız atışlarını yükselten bu küçük detaylar, bazen seksi bir elbise, bazen kulağa fısıldanan seksi bir söz, bazen partnerinizin kokusu ve bazen ise ortamı ısıtacak, romantik bir müzik olabilir.

Girmek istediğiniz ruh haline göre bunlar değişiklik gösterebilecekken, bunlardan en önemlisi ve olmazsa olmazı müziktir. Hele bir de partneriniz ile müzik zevkleriniz aynıysa…. Yine de her ikiniz için de benzer tutkuda tanıyacak şarkıları seçmek sandığınızdan biraz daha zor olabilir.

Sizin Tercihiniz Hangisi?

Hatırı sayılacak sayıda insan, müzik ile cinselliğin ayrılmaz bir ikili olduğunu düşünmektedir. Ancak, yatak odasına hangi müziğin gireceği konusunda hemfikir olmak pek de kolay değildir. Kimisi kuvvetli basslar ve garip melodileri tercih ederken, kimisi de kalp atışlarını hızlandıracak saksafon ezgileriyle dolu caz müziği… Haraketli Groove melodileri sevenler bile vardır.

2012 yılında Spotify, Londra Goldsmiths Üniversitesi öğretim/araştırma üyesi Dr. Daniel Mullensiefen tarafından yürütülen bir çalışma yaparak müzik ve cinsellik arasındaki ilişkiyi çözmeye gayret etti. Romantizm, müzik ve baştan çıkarma arasındaki bağlantıyı sinirbilimsem bir bakış açısıyla inceleyen araştırmacılar, beynin yemek, alkol ve seks ile olumlu şekilde uyarılan parçalarının müzik dinlerken de uyarıldığını gördü. Yani, beynimizin seks ve müziğe verdiği tepkiler hemen hemen aynı diyebiliriz. O halde, müzik dinleyerek hazzı körüklemek mümkün olabilir mi? Muhakkak mümkün. Hatta öyle ki, araştırmaya katılan kişilerin %50 gibi ciddi çoğunluğu, sevdikleri bir şarkıyı dinlerken yaşadıkları hazzı, sevgililerinin dokunuşlarına bile tercih edebileceklerini söyledi! Müziğin bedeni bu denli güçlü domine etmesini, romantik bir akşamın adrenalinini köpürtmek için çok verimli şekilde kullanabileceğimiz aşikar.

Fakat, söz konusu çalışmanın elde ettiği en garip ve şaşırtıcı sonuç bunlardan ikisi de değil. Cinsel tahrik ve müzik arasındaki ilişkiyi sinirbilimsel perspektiften inceleyen deney ile, “en tahrik edici şarkı hangisi?” sorusu da yanıtlanmış oldu. Hem kadın, hem de erkek gruplarda yapılan anketin sonucuna göre, birinci sırada “Dirty Dancing” filminin “Time of my Life” şarkısı yer aldı.

İlginizi Çekebilir  Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Nedir, Nedenleri Nelerdir?

Müziğinizi Özenle Seçin!

Müziğin beden üzerindeki  tahrik edici dokunuşlarının, tüylerinizi diken diken edecek sımsıcak bir nefes ile eşdeğer etkide olduğunu bilmek, müziği yeni “seks oyuncağınız” haline getirecektir. Ateşli bir an yaratmak istediğiniz taktirde, müziğin gücüne başvurmalısınız. Ama hangi müziğin gücüne? Tüm ateşli anlarınızda kulaklarınızda çınlayacak şarkı hangisi olmalı? Siz hazzın doruklarında seyahat ederken sizi sırtına alıp zirveye ulaştıracak doğru müzik hangisi? Müzik yayın servisi olan Deezer, 2016 yılının ilk çeyreğinde, konuyla ilgili 2000 kişiden oluşan bir anket düzenledi. Anket sonuçlarına göre ise, en seksi bulunan seslerin başında John Legend, Sinatra, Usher, Ruhanna, R. Kelly ve Marvin Gaye gelmekte. En seksi şarkı kategorisinde kışkırtıcı klasiklerden “Skin”, “Let’s Get it On”, Beyonce‘den”Drunk in Love”, Justin Timberlake’den ise “Sexy Black” tarzı şarkılar öne çıkıyor.

Bilim, müziğin seks üzerindekini açıkça ortaya koymuşken, müziği yatak odasının dışında tutmanın ne anlamı var? Her duyduğunuzda içinizi hoş ama garip edecek bir ses, enerjinizi yükseltecek bir ritim ve zihninizi tahrik edecek, kışkırtıcı sözlere sahip bir şarkı mutlaka seçmelisiniz. Şarkınızı hemen bulun ve zevkin doruklarına tırmanın.

Her Şey Tamam!

Bedenlerinizin birbirine dokunup, nefeslerinizin birbirine karıştığı an, partnerinizle attığınız haz çığlıklarının hangi şarkı eşliğinde olmasının bir önemi kalmaz. O anda, kendi ahenkli ritminizi oluşturursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı