Yaşam

Yıkanabilir Kilimlerin Hangi Avantajları Vardır?

Evlerde, iş yerlerinde ve diğer kapalı mekanlarda kullanılan kilimlerin yıkanabilir özellikte olması kullanıcılara önemli kolaylıklar sağlar.
Öncelikle en çabuk kirlenen bu eşyaların temizlenmesi ve ortam hijyeninin sağlanması için profesyonel halı yıkama hizmetine ihtiyaç duyulmaz. Yıkanabilir özellikteki kilimler normal çamaşır makinesinde 30 ya da derece sıcaklıkta yıkanarak derinlemesine temizlik sağlanabilir.

Bu tip kilimler halılar kadar kalın ve sık dokulu olmadığı için kuruması da kolay olacaktır. Ayrıca kurutma makinelerinde kurutulmasında bir sakınca yoktur. Dolayısıyla kurutma makinesinde kurutulması halinde birkaç saatlik süre içinde tüm temizlik aşamaları tamamlanan kilimler yeniden kullanıma sunulabilir. Özellikle hasır kilim niteliğindeki ürünler çok kolay kuruyacaktır.

Sık kullanılan alanlardaki kilimler büyük hızla kirlenir. Mesela mutfak kilimi bunlardan biridir. Gün boyunca yemek pişirilen, yiyecek içecek servisi yapılan mutfaklarda fazlaca yağ ve buhar kokusu da oluşur. Tüm bu kir ve kokuyu çeken kilimlerin çamaşır makinesinde yıkanarak kolayca temizlenmesi büyük avantaj sağlar.

Koronavirüs hastalığının ortaya çıkmasıyla hijyenik ortamların önemi daha da arttı. Ayrıca halı ve kilimleri ev dışına çıkarmak, dışarıdan hizmet almak da riskli hale geldi. Bu şartlar karşısında evlerde yıkanabilir kilimlerin kullanılması daha fazla önem kazanmıştır.
Yıkanabilir kilimlerin bir diğer avantajı da ekonomik şekilde temizleme imkanı olmasıdır. Pratik şekilde çamaşır makinesinde derinlemesine yıkanan kilimlerin temizlenmesi için ekstra bir masraf yapmaya gerek kalmaz.

Firmanın üretip satışa sunduğu kilimler kullanım önerilerinde belirtilen sıcaklık derecesinde yıkandığı takdirde uzun süre bozulmayacak kadar kaliteli ve sağlamdır. Kilimler ne kadar sık yıkanırsa yıkansın çekme, sünme, solma görülmez. Her biri uzun ömürlü ürünlerdir. Sadece beyazlatıcı özellikteki kimyasal temizlik ürünlerinden kaçınılmalıdır.

Yıkanabilir Kilimlerin Çeşitleri Var mı?

Firmanın üretmiş olduğu kilimler içinde renk, desen ve kullanılan materyal yönünden çeşitlilik bulunur. Pamuk, jüt iplik, akrilik, polyester gibi malzemeler kullanılır. Özellikle çift taraflı kilim çeşitleri çok tercih edilir. Modern ya da otantik desenler, saçak kullanılıp kullanılmaması gibi özellikler farklı zevk ve taleplere hitap edebilir.

İlginizi Çekebilir  Evlilik Terapisi ile Kötü Giden Evliliklerinizi Kurtarın

Yıkanabilir Kilim Fiyatları, Satış ve Kargo Kolaylıkları

Firmanın üretmiş olduğu kilimlere piyasadaki en uygun fiyatlarla ulaşılabilir. Sağlamlığa ve kaliteye verilen önem kadar müşteri memnuniyetine de önem verilir. Bu nedenle en uygun fiyat kalite performansı ile alıcılara ulaşmak hedeflenir.

Satış sırasında müşterilerin taleplerine göre 12 aya kadar taksitlendirme yapılabilir. Taksit sayısının belirlenmesi ya da peşin ödeme seçeneğinin kullanılması tamamen müşterinin tercihine bırakılır.

Web sitesinden satın alınan kilimler için uygun en uygun kargo ücretlendirmesi yapılır. Belli bir bedelin üstündeki ürünler için ücretsiz kargo imkanı da vardır. kargoya verilecek olan ürünler nakliye sırasında zarar görmemesi için patpat ve özel materyallerle paketlenir.

Teslimata kadarki aşamalarda kargo takibi yapma imkanı da vardır.

Teslimatı yapılan ürünler için yapılacak iade ve değişiklik gibi talepler de yasalara uygun şekilde değerlendirilir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Kapalı